Barok Bostancı

Viyola Sanatçısı

Barok Bostancı

Barok Bostancı – 1998 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 6 yaşında Valentina Samuela ile piyano çalışarak başladı. 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarında Viyola eğitimine başladı. Lise eğitimi için 2012 yılında, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesin’de öğrenim görmeye hak kazandı. Buradaki eğitimi süresince, Bilkent Senfoni Orkestrası sanatçısı Elena Gnezdilova ile çalıştı.

Üniversite eğitimi için 2016 yılında, Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin’in açmış olduğu sınavı kazanarak burada Berlin Filarmoni sanatçısı Julia Gartemann’ın öğrencisi oldu. 2015 yazında AIMA müzik akademisi bünyesinde Ruşen Güneş ve 2016 yazinda yine AIMA müzik akademisi bünyesinde Marco Misciagna ile çalıştı. Alexander Zemtzov, Özcan Ulucan, Stephan Fork, Tabea Zimmermann, Jens Peter Maintz ile oda müziği ve solo olarak çalışma fırsatı yakaladı.

Barok Bostancı, Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler ” rehberliğinde, TÜPRAŞ sponsorluğunda desteklenmektedir. Eğitimini Julia Gartemann ile Berlin’de sürdürmektedir.