Çağla Yılmaz

Kontrbas Sanatçısı

Çağla Yılmaz

Çağla Yılmaz – 12 yaşında Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuarı Kontrbas bölümüne kabul edildi ve eğitimine Ayşegül Babahan ile başladı.

2013 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Kontrbas bölümüne kabul edildi ve ayni zamanda Bilkent Senfoni Orkestrasi’nin kontrbas grup sefi olan Burak Noyan ile 2 sene çalisti.

2015 yılında girdiği Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Onur Özkaya ile çalışmalarına devam etti. Çalıştığı müzisyenler arasında Fora Baltacıgil, Alper Müfettişoğlu, Barry Green,

Robert Black, Volkan Orhon, Petru Iuga gibi önemli isimlerin de bulunduğu Yılmaz, bunun yani sıra Orhun Orhon, Işın Metin, Artun Hoinic, Antonio Pirolli, Naci Özgüç, Can Okan yönetiminde orkestralarda da çalmıştır.

Çaldığı orkestralar arasında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Uludağ Üniversitesi Gençlik Orkestrası, Bilkent Gençlik Orkestrası, Avrasya Filarmoni Orkestrası bulunmaktadır.

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda eğitimine devam etmektedir.​