Ceylin Gökalp

Klarnet Sanatçısı

Ceylin Gökalp

Ceylin Gökalp – 2004 yılında Ankara’da doğdu. Müziğe Hacettepe Keman Konzertmaister’ı Prof. Cengiz Özkök ve Hacettepe Üniversitesi ile BBDSO müdürü Ahmet Borova’nın yönlendirmesi ile piyano ve kulak eğitimi dersleri alarak başlamıştır. 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Ahmet Adnan Saygun Müzik ve Bale ortaokuluna Klarnet ana sanat dalında kabul edildi ve Selen Özyıldırım’ın öğrencisi oldu.

Prof. Michel Lethiec, Nicholas Cox, Philippe Cuper ve Fabrizzio Meloni’nin ustalık sınıflarına katıldı. 2019’da Urla Müzik Akademisi’nde Alain Damiens’in ustalık sınıfına katıldı ve solo resital verdi. 1. Bursa Uluslararası Müzik Festivali ve İstanbul Woodwind Festivali’ne katılarak konser verdi.

Bilkent Konser Salonu, Nazım Hikmet Kültür Merkezi, Bursa Konak Kültür Evi Uğur Mumcu sahnesi ve Ahmet Adnan Saygun Konser Salonu’nda sahne aldı. 2018 yılında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası’na katıldı ve birçok konser verdi.

Genç sanatçı Nisan 2019 Paris’de düzenlenen 4. Paris Uluslararası Müzik Yarışması’nda ikincilik ödülü kazandı. Aynı yıl Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Agora Gençlik Senfoni Orkestrası ve Agora Wind Ensemble’a katıldı ve konserler verdi.

Halen eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi’nde Leonid Volkov ile devam etmektedir.