Ece Canay

Keman Sanatçısı

Ece Canay

2002 yılında Ankara’da doğan Ece Canay, keman eğitimine 2009 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuarı’nda Orhan Ahıskal ile başlamıştır. Ayşegül Tulumcu, Can Özhan ve ardından Guljahan Babayeva ile devam ettirdiği keman eğitiminin yanında Serdar Erkmenis, Şeniz Aybulus, Olgu Kızılay, Esen Kıvrak, Mincho Minchev, Cihat Aşkın ile ustalık sınıflarına katılmıştır.

2017 yılında İtalya’da düzenlenen Young Musician International Competition “Citta’ di Barletta”’da ikincilik ödülü almıştır. 2018 yılında Viyana’da Mario Hossen, 2019’da da İldiko Moog ustalık sınıflarına katılmıştır. 2019 yılında “Viva Music International Competition of Classical Music”’te birincilik ödülü almıştır. Yine 2019’da, İş Sanat Parlayan Yıldızlar seçmelerini kazanarak İstanbul Milli Reassürans Konser Salonu’nda resital vermiştir. 2019- 2020 öğretim yılında Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası solist seçmelerini kazanarak konser verme hakkı elde etmiştir.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası gibi Türkiye’nin çeşitli gençlik orkestralarıyla konserler vermiştir.

2016’da başladığı Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda, Andras Santoro ile başlamış olduğu keman eğitimini CSO Başkemancısı Doç. Jülide Yalçın ile sürdürmüş olup, halen 12. Sınıf öğrencisi olarak Prof. Ceylan Kabakçı ile çalışmaktadır.