Ecenur Özer

Fagot Sanatçısı

Ecenur Özer

Ece Nur Özer – 1998 yılında Eskişehir’de doğan Ece Nur Özer, ilköğrenimini tamamladıktan sonra 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Fagot Sanat Dalına kabul edildi.

2012 ve 2015 yıllarında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası’nın solisti olarak yer aldı. Genç sanatçı, Lizbon, Alicante, Girona, Madrid, Barselona, Venedik, Prag, Berlin, Budapeşte, Bratislava, Varşova ve Viyana başta olmak üzere yurt dışında birçok konserde yer aldı. Misafir sanatçı olarak Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Muğla Büyükşehir Belediye Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Antalya Devlet Senfoni ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda görev alan Ece Nur Özer, 2016 yılında Sergio Azzolini ve Selim Aykal’ın, 2017 yılında Cem Aktalay’ın düzenlemiş oldukları çalıştaylara katıldı.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası ve Neue Philharmonie München’ın üyesi olarak görev yapan ve çalışmalarını Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans öğrencisi olarak Doç. Emre Hopa ile sürdüren Ece Nur Özer, 2018 yılında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’nda Birinci Mansiyon ödülüne layık görüldü ve aynı yıl İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın solisti olarak yer aldı. 2019 yılında Mersin Üniversitesi’nin düzenlediği genç solistler seçmelerinde ODAMER Orkestrası ile solist  olmaya ve 2019 İş Sanat Parlayan Yıldızlar Serisi’nde resital verme hakkına sahip oldu ve Meriç Soylu ikincilik ödülüne layık görüldü.

2019 yılında TSKB işbirliğiyle hayata geçirilen İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Yarının Kadın Yıldızları’nın bir parçası olmaya hak kazanıp Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu’ndan yararlanan genç sanatçı, proje kapsamında dünyaca ünlü fagotcu Matthias Racz’ın bir haftalık ustalık sınıfına katılma şansı yakaladı. 
2019 Ağustos ayında Gürcistan’ın Tsinandali şehrinde 5 hafta süren Tsinandali Klasik Müzik Festivali’nde yer alıp, Pan-Caucasian Gençlik Orkestrası’nın Fagot üyesi olarak Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Oliver Zeffman, Lahav Shani, Claudio Vandelli gibi ünlü Orkestra şefleriyle çalıştı ve aynı orkestrada viyolonsel sanatçısı Mischa Maisky, ve piyanist Yuja Wang gibi dünyaca ünlü isimlerle birlikte çalma imkanı yakaladı. 

Halen Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Fagot eğitimine Doç. Emre HOPA ile devam etmektedir.