Ekin Özdemir

Flüt Sanatçısı

Ekin Özdemir

Ekin Özdemir – 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı flüt bölümünü kazanarak Gülsen Şatana’nın sınıfına girdi.

2011 yılından itibaren Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konserlerinde yer almaya başladı. 2013 yılında Amerika’nın New York şehrinde bulunan The Juilliard School’da Carol Wincenc ile çalışmalar yaptı. Aynı yıl Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın açtığı sınavı kazanarak orkestranın üyesi olmaya hak kazandı ve bu orkestra ile 2013-2018 yılları arasında bir çok turne ve konsere katıldı.

Limak Filarmoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Atatürk Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası da çaldığı orkestralar arasındadır. 2014 yılında Işıl Parlak ile çalışmaya başladı ve aynı yıl sınıf atlayarak liseyi 3 senede bitirip 2015’de Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nden mezun oldu. 

Julien Beaudiment, Davide Formisano, Bülent Evcil, Sibel Kumru Pensel, Raffaele Trevisani ve Patrick Gallois’nın masterclasslarına aktif katılımda bulundu. 2015 yılından itibaren Bülent Evcil ile çalışmalarına başladı. 2015 yilinda Gümüşlük Festival Akademisi’nin yaptığı masterclassta piyanist Philipp Moll ile konser verdi. 2016 yılında katılmaya hak kazandığı Cem Mansur yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ile bir dizi Avrupa konserlerinde yer aldı.

2017 yılında Cem Önertürk ile çalışmalarına başladı. 2019 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ni Yüksek Şeref Öğrencisi olarak bitirdi. Çalışmalarına ve konserlere devam etmektedir.