Elif Simay Meteoğlu

Klarnet Sanatçısı

Elif Simay Meteoğlu

Elif Simay Meteoğlu – 2002 yılında Ankara’da doğdu. 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı yetenek sınavını başarıyla geçerek Ekrem Öztan’ın sınıfına girmeye hak kazandı, ardından çalışmalarına Tolga Yüksel’le devam etti. Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Başkent Oda Orkestrası’nda çaldı. Burak Tüzün, Erol Erdinç, Orhun Orhon, Barış Demirezer gibi şeflerle çalıştı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın düzenlediği “Genç Solistler” yarışmasını kazanarak 18 Mayıs 2018’de solist olarak konser verdi. Urla Müzik Akademisi’nde Michel Lethiec ve Nicolas Baldeyrou ile çalıştı. Ayrıca Emirhan Tuğa ve Andrija Minčić ile masterclasslara katıldı. Osmangazi Oda müziği yarışmasında “Klaranka Quartet” grubuyla birincilik ödülünü kazandı. “International Music Competition OPUS 2019” yarışmasında birincilik ödülünü, “Klaranka Quartet” ile ise üçüncülük ödülünü almaya hak kazandı.

Meteoğlu halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tolga Yüksel’le klarnet eğitimine devam etmektedir.