İpek Demircioğlu

Viyola Sanatçısı

İpek Demircioğlu

İpek Demircioğlu – 1995 yılında Antalya’da doğan İpek Demircioğlu, müzik eğitimine 6 yaşında piyano dersleri alarak başlamıştır. 2006 yılında Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarının Viyola bölümünü kazanarak müzik eğitimine Aydal Sargutan İşgören ile devam etmiştir. Ortaokul ve Lise seviyelerini Devlet Konservatuvarında tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Prof. S. Çetin Aydar’ın Viyola sınıfını kazanmıştır.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası gibi gençlik orkestralarında görev almıştır. Aynı zamanda Agora Gençlik Senfoni Orkestrasının Viyola Grup Şefliğini yapmaktadır. 2018 Temmuz ayında genç besteci adayı Yağız Oral’ın eserlerini Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi öğrencileriyle bir çalıştay kapsamında seslendirmiştir.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Beste Tıknaz Modiri’ nin (violist) düzenlediği Viyola Master Class II. Serisinde Sheila Browne ile çalışmıştır. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrasında birçok konserde Misafir Sanatçı olarak görev almıştır. Eğitim hayatı boyunca birçok resital vermiştir. 2019 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyola Bölümünü bitirmiştir. Şimdiye kadar Gürer Aykal, İbrahim Yazıcı, Hasan Niyazi Tura, Münif Akalın, Orhun Orhon, Roul Grüneis, Alexander Rahbari, Gülsin Onay, İdil Biret, Ayşegül Sarıca, Emre Şen, Josef Suilen, Toshiyuki Shimada, Nikos Haliassas, gibi daha birçok önemli şef ve sanatçılarla çalışmıştır.

Halen Viyola dalında aktif olarak mesleğini icra etmektedir.