Müge Ekizer

Keman Sanatçısı

Müge Ekizer

Müge Ekizer – 2001 tarihinde Ankara’ da doğdu. Küçük yaşta babası ile müzik çalışmalarına başladı. 2007 yılında, Kültür Bakanlığı Devlet Çok Sesli Çocuk Korosu’ nda görev almaya başladı. 2008 yılında açılan TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Çocuk Korosu’nun sınavında başarılı olarak koro çalışmalarına devam etti ve TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Çocuk Korosu ile gerçekleştirilen birçok konserde yer aldı.

2012 yılında hem Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı hem de Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokul’unun sınavlarına girerek her iki konservatuvar’a da kabul edildi. Tercihini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan yana kullanarak keman bölümüne Prof. Ceylan Kabakçı’nın öğrencisi olarak başladı. 2015 yılında Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’na seçildi ve 2015-2018 yılları arasında birçok konserde yer aldı. 2017 yılında Romanya’da gerçekleştirilen keman festivaline katılarak Bükreş’te konserler verdi.  Rengim Gökmen, Gürer Aykal, Sunay Muratov, Nezih Seçkin, Cem Mansur, Orhun Orhon, Işın Metin, Barış Demirezer, Erol Erdinç, Burak Tüzün, Oğuzhan Kavruk, Tolga Taviş, Hasan Niyazi Tura gibi şeflerle çalıştı.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile birçok konserde yer aldı. 2018 yılında Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın sınavını kazanarak Avusturya, Polonya, Slovakya, Macaristan ve Çekya’da birçok konserde yer aldı.

Çiğdem İyicil, Pelin Halkacı Akın, Mincho Minchev, Lutsia İbragimova, Andrej Bielow, Michael Maciaszczyk, Aleksander Vinnitski, Igor Tkatchouk, Remus Azoitei, Irina Muresanu gibi birçok kemancının ustalık sınıfına katıldı ve çeşitli konserler verdi. Her yıl düzenli olarak solo ve oda müziği konserleri vermeye devam etmektedir.

Müge Ekizer, halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Lisans 1 öğrencisi olup, eğitimine Prof. Ceylan Kabakçı ile devam etmektedir.