Orkun Pala

Keman Sanatçısı

Orkun Pala

Orkun Pala –  1999‘da Ankara‘da doğdu. 5 yaşında kulak eğitimi dersleri almaya başladı. 2005’te keman eğitimine Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Müzik Hazırlık okulunda Ferhad Gülmehmedov ile başladı, ilerleyen zamanlarda Elif Enacar ve İrina Nikotina ile devam etti.

2008’de Vivaldi La minör iki keman konçertosunu ve 2011’de J.S. Bach Mi Majör keman konçertosunu Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile solist olarak çadı. 2014-2017 yılları arasında Türkiye’de sınırsız sayıda oda müziği konserleri ve resitaller verdi. Aynı sene Yiğit Aydın ile kompozisyon çalışmalarına başladı. Pek çok vakıflarda konserler verdi. Beethoven Fest, Harmos Festival, Bodrum Müzik Festivali, Clara Schumann Fest, Bilkent Oda Müziği Festivali, KK Oda Müziği Festivali, AIMA Müzik Festivali gibi bir çok uluslararası festivallere katıldı.

2013 ve 2018 yılları arasında Alessandro Cappone, Alexander Markov, Andrej Bielow, Misha Nodelman, Ellen Jewett, Rebekka Hartmann, Önder Baloğlu, Alexander Vinnitsky, Tatjana Masurenko, Peter Bruns, Yannick Rafalimanana ve Lauma Skride gibi önde gelen müzisyenlerin masterclasslarına katıldı. 2017’de Saint-Saens’ın 3 numaralı keman konçertosunu Eskişehir Senfoni Orkestrası ile solist olarak çaldı. 2018’de katıldığı HMT Leipzig Oda Müziği yarışmasında 2.’lik ödülü ve seyirci ödülü kazandı.

2017’den beri Vogler Quartett’in bir üyesi olan Prof. Franck Reinecke ile Hochschule für Musik und Theater Leipzig “Felix Mendelssohn Bartholdy” Leipzig’te okuyor. Orkun Pala hala aktif olarak Türkiye’de ve Almanya’da Oda Müziği konserleri, Resitaller ve Orkestra konserleri veriyor.