Şimal Pamuk

Viyola Sanatçısı

Şimal Pamuk

Şimal Pamuk – 2001 yılında Ankara’da dünyaya gelen Şimal Pamuk müzik eğitimine 2006 yılında Prof.Hande Dalkılıç’dan aldığı temel müzik eğitimi ve piyano eğitimi ile başladı. 2008 yılında açılan TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Çocuk Korosu sınavında başarılı olarak 4 yıl boyunca burada koro eğitimi aldı.

2012 yılında konservatuvar sınavlarına hazırlanmak amacı ile Nuriye Arıkan ile solfej çalıştı. Aynı yıl Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Ortaokulu ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Bale Ortaokulu’nun (HÜADK) sınavlarına girerek her iki okulda da Viyola Sanat Dalı’na kabul edildi. Viyola eğitimine HÜADK’da Doç.Dr.Evren Bilgenoğlu ile başladı.

Eğitimi süresince Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası gibi orkestralarda görev aldı. Erol Erdinç, Rengim Gökmen, Burak Tüzün, Sunay Muratov, Hasan Niyazi Tura, Nezih Seçkin, Barış Demirezer gibi şeflerle çalışma fırsatı buldu. Tatjana Masurenko, Betil Başeğmezler, Ali Başeğmezler, Feza Gökmen gibi viyola sanatçılarının ustalık sınıflarına katıldı.

Halen eğitimine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı lisans 1. sınıf öğrencisi olarak Doç.Dr.Evren Bilgenoğlu ile devam etmektedir.