Sinem Karasu

Viyolonsel Sanatçısı

Sinem Karasu

Sinem Karasu – 1997’de Ankara’da doğdu. Müziğe 8 yaşında piyano dersleri alarak başladı. 2009 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı viyolonsel bölümünü kazandı. Viyolonsel eğitimine Doç. Sinan Dizmen’le başlayıp, ikinci senesinden itibaren eğitimine Erdoğan Davran ile devam etti. 

Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası, Türk Yunan Gençlik Orkestrası, Antalya Senfoni Orkestrası, Junge Deutsche Philharmonie Orkestrası ile yurt içi ve yurt dışında konserler verdi.

Maria Kliegel, Peter Bruns, Christof Henkel, Şölen Dikener, Tilmann Wick, Peter Maintz, Dorino Laro, Dimas Moreno Montor ve Eduardo Gonzales ile ustalık sınıflarına katıldı, Johannes Moser , Alexander Gebert, Peter Horr ve Macondo Chambers Players çalıştı. IKSV Yarının Kadın Yıldızları 2019 projesi destek fonundan yararlanmaya hak kazandı ve bu proje kapsamında İstanbul Müzik Festivali’nde konser verdi.

2013 -2014 öğretim yılında lise 2. Sınıftan lise 4. Sınıfa geçme başarısını elde etti. 2016-2017 yılında Trieste’de Conservatorio Giuseppe Tartini Konservatuvar’ında erasmus programı ile okuma hakkı kazandı ve bu eğitimi süresince Prof. Pietro Serafin ile çalıştı. 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara devlet Konservatuvarı’ndan Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu. Aynı yıl Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main‘ın sınavını kazanarak Master öğrencisi olarak kabul edildi. Jonattan Aner, Hansjacob Staemmler, Tim Vogler ve Angela Merkle ile oda müziği çalışmaları yaptı.

Şu an viyolonsel eğitimine Prof. Jan Ickert ile HFMDK Frankfurt am Main’da devam etmektedir.