AGSO Nefesli Beşlisi 18 Mart 2020 Konseri

AGSO Nefesli Beşlisi

Ada Dinçer, flüt
Ogün Koyunoğlu, obua
Efil Özdemir, klarnet
Melisa Büyükyörük, fagot
Tuğçe Divrik, korno

18 Mart Çarşamba günü saat 20:00’da Bilkent Müzik Günleri kapsamında sahne alacak topluluğumuz AGSO Nefesli Beşlisi! AGSO Nefesli Beşlisi piyanist Tuna Bilgin ile birlikte nefesli topluluklar için yazılmış en özel ve zor eserlerden ikisini seslendirecektir.
Tuna Bilgin
Orkestramızın ismini taşıyan üflemeli çalgılar beşlimiz ve Tuna Bilgin Francis Poulenc’in ve Ludwig Thuille’nin piyanolu altılı için yazdıkları eserlerini  seslendirecek. Wagner’in ortaya koyduğu müzik stiline, Debussy ve Ravel gibi bestecilerin empresyonist müzik dillerine karşı olarak bir araya gelmiş bir zümre olan „Les Six“ temsilcilerinden birisi de Fransız besteci Poulenc’tir. Bu yaklaşımla bestelediği eserlerden birisi olan bu altılı alışılmışın dışında bir müzik diline sahiptir. Eser, içerisinde birçok farklı karakteri barındırırken tüm bölümlerinde bulundururken bir yandan da besteci bütün enstrümanları sınırlarına kadar zorlamaktadır. Bu zor, özel ve sıradışı programı seslendirecek olan AGSO Nefesli Beşlimizi ve Tuna Bilgin’i kaçırmayın!
AGSO Nefesli Beşlisinin ilk konserini sizlerle birlikte paylaşmak için sabırsızlanıyoruz. Mutlaka yerinizi ayırtın!
Konserimizin biletleri için https://bilet.bilkent.edu.tr/bilet/1044/mssf-salon adresini ziyaret edebilir ya da Bilkent Senfoni Orkestrası gişesine başvurabilirsiniz!
Bilkent Konser Salonu Gişesi Tel: 0312 290 1775
Daha fazlası için web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın: https://www.agso.com.tr/konserler/18-mart-2020-konseri/
Fotoğraflar: Emre Ergenç