Arcan İsenkul

Viyola Sanatçısı

Arcan İsenkul

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

13 Ocak 2019 Konseri

Arcan İsenkul –  2005 yılında Ankara’da doğdu. Müzik eğitimine 2014 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlkokulu viyola bölümünde burslu olarak Ece Akyol’un sınıfında başladı.

2017 Aralık ayında Grand Prize Virtuoso Yarışmasında Junior kategorisinde ikincilik ödülü aldı ve İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen ödül töreni konserine davet edildi. 2018 Nisan ayında İtalya’nın Verona şehrine bağlı Legnago’da düzenlenen IX International Young Musicians Competition Uluslararası Müzik Yarışmasına 2018 Ahmed Adnan Saygun Başarı Bursu ile katıldı ve C kategorisinde “Antonio Salieri” birincilik ödülünü kazandı. 2017, 2018 ve 2019 yıllarında Amerika’da bulunan Luzerne Music Center sınavlarını tam burslu olarak kazandı ve yaz kampına katılarak Laura Manko ile viyola çalıştı. Bu süre içerisinde orkestra ve oda müziği dersleri de alarak festival kapsamında düzenlenen konserlerde yer aldı. 2018 yılında aynı festival kapsamında düzenlenen Konçerto Yarışması’nda birincilik ödülü alarak orkestra eşliğinde solist olarak konser verme imkanı buldu. 2019 Ocak ayında Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve 2019 Nisan ayında Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. 2019 Mayıs ayında İtalya’da düzenlenen 29th Young Musician International Competition ‘Città di Barletta’ müzik yarışmasında yaylı çalgılar dalında birincilik ödülünün yanı sıra Artistik yönetmeni Francesco Monopoli Özel Ödülü’ne de layık görüldü ve Gala Konserinde yer aldı.

2018 yılında Efdal Altun’un Klasik Keyifler’deki, 2019 yılında Sheila Brown ve Lise Berthaud’un Bilkent Üniversitesi’ndeki, C. J. Chang’in Luzerne Music Center’daki ve 2020 Ocak ayında Marion Leleu’nun Almanya’daki ustalık sınıflarına katıldı. Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrası’nda grup şefi olarak Başkent Oda Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın konserlerinde de yer aldı.

Arcan İsenkul, halen Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi 9. sınıf öğrencisi olarak viyola çalışmalarına Cavid Cafer ile devam etmektedir.