Derin Şensoy

Derin Şensoy

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

13 Ocak 2019 Konseri

Derin Şensoy – 14.02.2005 yılında Adana’da doğdu. Keman eğitimine 7 yaşında Çukurova Devlet Konservatuarı’nda Dania Kaynova ile başladı ve Manana Dugladze ile devam etti. Bir yıl sonra Bilkent Üniversitesi Ahmet Adnan Saygun Müzik ve Bale Ortaokulu sınavını burslu olarak kazandı ve Muhammedjan Turdiev ile bir dönem çalıştıktan sonra Rasim Bağırov’un öğrencisi oldu. Adana, Ankara ve Safranbolu’da birçok konser verdi.

Cihat Aşkın, Gülen Ege Serter ve Lutsia Ibragimova’nın masterclasslarına katıldı.

2017 yılında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın solist seçmelerini kazanarak 21 Nisan 2017 tarihinde Işın Metin eşliğinde H.Wieniawski’nin “Legende”adlı eserini seslendirdi.

2018 yılında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da yapılan “9. Serbia International Music Competition” ve 5.Roma International Music Competition yarışmalarında birincilik ödülleri kazandı.

Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrasının Baş Kemancılığı görevini sürdürmekte olan Şensoy halen Bilkent Üniversitesi Ahmed Adnan Saygun Müzik ve Bale Orta Okulunda 8. sınıfında okumaktadır ve çalışmalarına Rasim Bağırov ile devam etmektedir.