Doğa Altınok

Doğa-Altınok

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

23 Mart 2016 Konseri

Doğa Altınok – 2000 Antalya doğan Altınok , keman eğitimine 2007’de Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Hakan Çuhadar ile başladı; 2009’da Daniya Kaynova ile devam etti.

2010 yılında düzenlenen 4. Gülden Turalı Ulusal Keman Yarışması küçükler kategorisinde ikincilik ödülüne, ayrıca Server ACİM’e ait “Filiz” adlı eseri en iyi yorumlayan yarışmacı ödülüne layık görüldü. 2011 Berlin’de düzenlenen Uluslararası “Sforzando” Müzik Yarışması’nda kendi kategorisinde birinci, 2012 yılında Slovakya’da düzenlenen “Talents For Europe” yarışmasında ikinci oldu.

2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri kapsamında “Yılın Çıkış Yapan Genç Müzisyeni” seçildi.

2013 yılında Vladimir Spivakov tarafından düzenlenen “Moscow Meets Friends” festivali kapsamında konser vermeye davet edildi.

Doğa, 2014 yılında Viyana’da Universität Für Musik und Darstellende Kunst (MDW) tarafından düzenlenen sınava katılmış, ve “Highly Gifted Student” sınıfına seçilmiştir.

2015 yılı Mart ayında Bulgaristan/Sofya’da gerçekleşen 11’inci Uluslararası “Young Virtuosos” Yarışması’nda bir üst kategori olan 16-19 yaş kategorisinde birincilik elde etti.

2015 yılı Mayıs ayında İtalya/Fermo’da düzenlenen 22’nci Uluslararası “Andrea Postacchini” Yarışmasında da kendi kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

2017 yılı Nisan ayında Sedat-Güzin Gürel Sanat ve Bilim Vakfı ile IDSO’nun gerçekleştirdiği Ulusal Genç Yetenekler Yarışması’nda birincilik elde etti ve solist olarak 19 Mayıs konserinde W. A. Mozart 4. Keman Konçertosunu icra etti.

2018 yılı Haziran ayında Ukrayna/Odessa’da gerçekleşen “Odessa International Music Competition’da 3’üncülük ödülüne layık görüldü.

2019 yılı Temmuz ayında Macaristan/Budapeşte’de gerçekleşen “Ilona Fehér International Violin Competition’da 2’ncilik ödülüne layık görüldü.

Bugüne kadar İzmir, Antalya, Bursa, Cumhurbaşkanlığı, İstanbul Devlet Senfoni, Orquestra de Camara de Cascais e Oeiras (Lizbon) ve Odessa Filarmoni Orkestraları eşliğinde çalan Altınok, Moskova, Iguazu, Tokyo, Talinn, Toulouse, Lviv, Dubrovnik, Sarajevo, Münih, Viyana, Milano ve Prag’da resitaller ve oda müziği konserleri verdi.

Doğa Altınok, Güher & Süher Pekinel “Dünya Sahnelerinde Genç Müzisyenler Projesi dahilinde TÜPRAŞ tarafından 2013-2017 yılları arasında desteklemiş olup, bu süreçte eğitimine 2013-2018 yılları arasında Viyana’da bulunan Amadeus International Nobel Talent Of Music School’da burslu olarak devam etmiştir.

2018 Haziran ayında gerçekleştirilen Çağdaş Eğitim Vakfı burs sınavında başarılı olmuş ve bursiyer olmaya hak kazanmıştır.

Halen keman çalışmalarını University of Music And Performing Arts (MDW) Viyana’da Prof. Lotar Strauß’un keman sınıfında sürdürmekte olup, özel olarak da Prof. Dora Schwarzberg ile çalışmaktadır.