Demre Erdem

demre-erdem

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

23 Mart 2016 Konseri

Demre Erdem – 16 Aralık 1995 tarihinde Ankara’da doğdu.2006 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu’nda Obua ana sanat dalına Ayşe Sezer ile başladı. Lise Döneminde çalışmalarına Selçuk Akyol ile devam etti ve Violetta Lupu ile de çalıştı. Bu dönemde Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nın üyesi oldu.

Lise döneminde ayrıca Hansjörg Schellenberger ve Christian Schneider ile çalıştı. Bu dönemin sonucunda Almanya’da Christian Wetzel ve Washington Barella ile aktif olarak workshoplara katıldı. 2012 Eylül’de Albrecht Mayer’in masterclassına çağırıldı ve aktif olarak çalıştı. 2013 yılında ise Ingo Gorıtzki ve Gregor Witt ile çalıştı.

Türkiye’de düzenlenen 2013 yılı Klasik Keyifler Müzik Festivalinde solist, oda müziği ve AGSO üyesi olarak konserler verdi. Nisan 2014 yılında 31. Uluslararası Ankara Klasik Müzik Festivali’nin açılış konserinde AGSO eşliğinde J.Haydn’ın Do major Obua Konçertosunu solist olarak seslendirdi. 2015 Antalya Piyano Festivali’ne Gürer Aykal’ın daveti ile piyanist Hüseyin Sermet ve Borusan Quartett ile oda müziği konserleri verdi. Antalya Filarmoni Orkestrasının ilk projesinde solist olarak Bach Oboe D’amore Konçertosu’nu hem Antalya’da hem de Ankara’da seslendirdi. AGSO eşliğinde ve Orhun Orhon yönetiminde İstanbul Albert Long Hall’de Mozart 4 Nefesli Solo için Konçertant konserinde solist olarak yer aldı. 

Lisans eğitimine Ocak 2014 tarihi itibari ile kazandığı Universitat der Künste (UdK) Berlin’de Prof. Washington Barella ile başladı ve üniversiteyi en yüksek not olan 1.0 Diploma puanıyla 2018 yılında bitirdi. Bu dönemde Berlin’de DAAD Ad İnfinium, Berlin Hindemith Gesellachaft’ da bursiyer olma hakkına sahip oldu. 2019 yılında Diethelm Jonas ile çalıştı ve David Walter ile Fransa’daki Artenera Festivali’nde konser verdi. Ayrıca Malezya Filarmoni Orkestrasına Solo Obua pozisyonunda takviye gitmeye başladı. 

Erdem, 2019 yılı itibariyle Hochschule für Musik und Tanz Köln’de Prof. Christian Wetzel’in Solistlik sınıfında yüksek lisans eğitimine başlamaya hak kazanmıştır.