Cem Sevgi

Cem-Sevgi

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

25 Nisan 2016 Konseri

Cem Sevgi – 1988-1989 öğretim yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın trompet bölümüne girerek Mehmet Erten ile çalışmalarına başladı.

2000 yılında düzenlenen Genç Yetenekler 2000 Bakır Sazlar yarışmasını 1.likle kazandı .

Gazi Üniversitesi’nde Master programını tamamladı.

2003 Yılında Avrupa Karma Jazz Orkestrası’nda (Swinging Europe) 1.Trompetçi olarak görev aldı ve aynı orkestranın Danimarka, Almanya ve İtalya turnelerine katıldı , Justus Frantz yönetimindeki Uluslar Filarmoni Orkestrası’nın acmis oldugu sinavi kazanarak bu orkestranin solo trompet gorevini üstlendi.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nda öğretim görevlisi olarak oda müziği dersleri ve Hacettepe Üniversitesi Akademik Orkestrası’nda trompet sanatçısı olarak birçok konserler verdi.

Bugüne dek 26 ülkede konserler veren sanatçı son olarak Ağustos 2016 ‘da J.N.Hummel’in trompet konçertosunu Orchestra Sinfonica Di Grosseto eşliğinde Roma’da seslendirdi.

Kurucusu olduğu CSO Brass nefesli grubu ile yurtiçi ve yurtdışı konserler veren sanatçı halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda trompet grup şefi olarak çalışmalarına devam etmektedir.