Gökçe Duru Tatar

Keman Sanatçısı

Gökçe-Duru-Tatar-fotograf

İletişim: gokcedurutatar@agso.com.tr

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

16 Aralık 2019 Konseri

Gökçe Duru Tatar – 2005 yılında Ankara’da dünyaya geldi. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi programında başladığı çalışmalarının ardından 2011 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okuluna girdi.

Bugüne kadar Alexander Markov, Midori Goto, Clara Zahler, Andrej Bielow, Stephan Picard, Michael Maciaszczyk, Pelin Halkacı Akın, Erkin Onay, Elif Tarakçı Akyar ve Özcan Ulucan’ın ustalık sınıflarına katılmıştır.

AGSO Quartet üyesi olan Gökçe Duru, oda müziği çalışmalarına ek olarak Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrasında Gürer Aykal, Işın Metin ve Barış Demirezer yönetiminde konserlere katılmıştır. Ayrıca 2018 yılında Şef Barış Demirezer yönetiminde kurulan Bilkent Çocuk Senfoni Orkestrasında 2. Keman Grup Şefliği görevini üstlenmiştir.

2013 yılında Seattle, WA, ABD’de Seattle Pacific University, Vivace Oda Müziği Topluluğu ve Senfoni Orkestrası ve Cornish School of Music’de yaz okullarına katılmış; çeşitli konserler vermiştir.

Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi 1. Sınıf öğrencisi olan Gökçe Duru, keman çalışmalarına aynı fakültede öğretim görevlisi ve Bilkent Senfoni Orkestrası üyesi Dr. Nezihe Nil CETİZ ile devam etmektedir.