Ana Albero

AnaAlberoThumbnail

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

13 Mart 2017 Konseri

Ana Albero – 1984 yılında Huesca’da (İspanya) doğan sanatçı keman çalışmalarına Conservatorio Profesional de Música de Zaragoza’da Begoña González ile başladı ve Prof. Juan Carlos Chic Alfonso ile devam etti. Daha sonra Prof. Juan Luis Gallego ile Conservatorio Superior de Música de Aragón’da Lisans eğitimini yüksek başarı ile tamamladı. 2009 yılında aynı okulda Prof. Nicolás Chumachenco ve Juan Luís Gallego ile Yüksek Lisans eğitimine, 2010 yılında ise Sevilla’da Orkestra Performansı alanında Barenboim-Said Vakfında master çalışmalarını Axel Wilczok (Staatskapelle Berlin) ile tamamladı. Sanatçı ayrıca Abbaye aux Dames France’da “Formation Supérieure au métier de l’orchestre classique et romantique” ileri tarihsel yorumlama alanında 2 senelik diploma çalışmaları yaptı.

Sanatçı Juan Luis Gallego, Andras Czifra, Santiago Juan, Yossy Zivoni, Massimo Spadano, Nicolas Chumachenco, Mark Gothoni, Ariadne, Daskalakis, Sergei Fatkulin, Tomasz Tomaszewski, Latika Honda-Rosenberg, Joshua Epstein, Alessandro Moccia gibi ünlü isimlerle Ustalık Sınıfı ve Oda Müziği çalışmaları yaptı.

Orkestra Akademik Başkent üyesi olan Ana Albero aynı zamanda 2010 yılından beri dünyaca ünlü piyanist ve şef Daniel Barenboim yönetimindeki “West-Eastern Divan” orkestrasının bir üyesidir.