Gizem Sözeri

Kontrbas Sanatçısı

Gizem-Sözeri

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

8 Mayıs 2019 Konseri

Gizem Sözeri – 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı giriş sınavını kazanarak Burak Karaağaç ile kontrbas eğitimine başladı. Yurt içi ve Yurt dışında çok sayıda resital veren Sözeri ulusal ve uluslararası yazılı, görsel basında hakkında çıkan haberlerde büyük övgüler aldı.

2017 Yılında “İş Sanat Parlayan Yıldızlar” serisi seçmelerini kazanarak İş Sanat Konser Salonunda resital vermenin yanında 2018 Yılında ÇEV Sanat’ın “Genç Yetenekler” projesinde yer almaya hak kazandı ve aynı yıl “İKSV Yarının Kadın Yıldızları Destek Fonu” seçmelerini kazandı.

Solistlik kariyerinde 2016 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuarı Genç Yıldızlar seçmelerini kazanarak H.Ü Senfoni Orkestrası ile, 2018 yılında ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi. 2019 Mayıs ayında ise Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve ardından Eskişehir Belediye Senfoni Orkestrası ile solist olarak konser verecektir.

Kontrbas eğitimi süresince Rinat İbragimov, Thomas Martin, Klaus Trumpf, Thierry Barbe, Miloslav Gajdos, David Murray, Bugoslaw Furtok, Eric Hansen, Miloslav Jelinek, Irena Olkiewicz, Einars Upatnieks, Gunars Upatnieks, Martin Sranko, Panu Parssinen, Jan Krigovsky, Mette Hanskov, Adam Bogacki, Waldemar Tamowski, Yi Song, Sonia Ray, Czeslaw Zabek, Jakub Olejnik’in Ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı.

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent, Hacettepe Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile düzenli konser programlarında yer alan Gizem Sözeri, aynı zamanda Ankara Bas Quartet üyelerindendir. Aşkın Ensemble seçmelerini kazanan Sözeri, aynı zamanda 2019 Tsinandali Festival’inde yer alacak “Pan Caucasian Youth Orchestra” seçmelerini kazandı.

2018 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarından “Yüksek Şeref Derecesi” ile Okul 2.si olarak mezun oldu. 2019 yılında Orkestra Akademik Başkent’in açmış̧ olduğu sınavı kazanarak, seçkin üyeleri arasına katılmıştır. Halen, H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarında Burak Karaağaç ile Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Gizem Sözeri’nin katıldığı ve ödül kazandığı yarışmalar:

2018 Yılında “İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Ulusal Genç Yetenekler Yarışması” 2.lik ödülü,

2018 Yılında “İş Sanat Parlayan Yıldızlar MERİÇ SOYLU” 2.lik ödülü,

2014 Yılında Hollanda Amsterdam Uluslararası Kontrbas yarışması 1.lik ödülü,

2014 Yılında Yılında Çek Cumhuriyeti Uluslararası Kontrbas yarışmasında 4 yılda bir verilen Simandl özel ödülü,

2014 Yılında Çek Cumhuriyeti Uluslararası Simandl Kontrbas yarışması 1.lik ödülü,

2014 Yılında Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 1.lik ödülü,

2014 Yılında Slovakya Uluslararası Kontrbas Yarışması 2. Kategori 2.lik ödülü,

2013 Yılında Polonya Uluslararası Kontrbas Yarışması 3.lük ödülü,

2012 Yılında Lise 1. Sınıfta ilk kez katıldığı, Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen 12. Uluslararası Kontrbas Yarışması’nda 1. Kategori de 3.lük ödülünü kazandı.