Alp Çivici

Fagot Sanatçısı

Alp Çivici

Alp Çivici – 2001’de Ankara’da doğdu. Müzik hayatına 9 yaşında piyano dersleri alarak başladı. 1 yıl sonrasında ise Ankara Çerkes Derneği’nde Akordeon derslerine başladı ve aynı derneğin her yıl vermiş olduğu yıl sonu gösterilerinde hem Akordeon hem de dans ederek yer aldı. Sonrasında 11 yaşının Eylül ayında Müzik Hazırlık İlkokulu´na Ozan Evruk’un fagot sınıfını kazanarak girdi.

Başta Bilkent Senfoni Orkestrası olmak üzere Orkestra Akademik Başkent, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Başkent Oda Orkestrası ve Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası gibi birçok orkestra ile Gürer Aykal, Işın Metin, Rengim Gökmen, Barış Demirezer, Cemi´i Can Deliorman, Oğuzhan Kıvrak, Omid Mousavi ve Rustam Rahmedov batonunun altında çalıştı.

Müzik hayatını profesyonel yönde yönlendirmek isteyen Alp Çivici, kendini geliştirmek ve yeni yüzlerle tanışmak için dünyaca ünlü hocalar ve solistler ile ustalık sınıfları ve özel dersler yaptı. Sergio Azzolini, Dag Jensen, Malte Refardt, Selim Aykal gibi isimlerin ustalık sınıflarına katılmış, Malte Refardt, Tobias Pelkner, Gustavo Nunez, Mor Biron, Bence Boganyi gibi isimlerle de özel dersler gerçekleştirmiştir. Bu aldığı dersler ile ufkunu genişletmiş ve 2019 yılının Haziran ayında yer alan Folkwang Universität der Künste ve Hochschule Musik, Theather und Medien Hannover okullarının giriş sınavlarını ´Lisans´ seviyesinde 1.lik ile kazanmıştır, tercihi Folkwang Universität der Künste yönünde olmuştur ki Folkwang´a o sene, fagot bölümüne başka öğrenci alınmamıştır.

Almanya´da okumaya başladığından beridir kilise orkestraları ve Folkwang Sinfonie Orchester ile sayısız konserler vermektedir. Şimdi ise kendisi Folkwang Universität der Künste Essen´de, Prof. Malte Refardt´in fagot sınıfında Lisans öğrencisi olarak eğitimini