Aylin Möhsünoğlu

Keman Sanatçısı

Aylin Möhsünoğlu

Aylin Möhsünoğlu – 1998 yılında Ankara’da doğdu. Keman çalışmalarına 5 yaşında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi keman öğretim görevlisi Arif Möhsünoğlu ile başladı. 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık ilkokuluna kabul edildi ve Eylül 2009 yılına kadar keman çalışmalarına Arif Möhsünoğlu ile devam etti.

2009 yılında Mersin’de düzenlenen Gülden Turalı ‘Genç Yorumcular’ keman yarışmasına katıldı ve diploma kazandı. 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarına geçiş yaptı ve keman çalışmalarına Prof. Ceylan Kabakçı ile devam etti. Hacettepe Üniveristesi Ankara Devlet Konservatuvarında düzenlenen dünyaca ünlü kemancı ve hoca Igor Pikayzen’in ustalık derslerine seçkin öğrenci olarak katılmaya hak kazandı. 2018 yılı itibari ile çalışmalarına Prof. Reyyan Yücelen Başaran ile devam etmektedir.

2017 yılı itibari ile Cem Mansur yönetimindeki ‘Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’ birinci keman grup üyesidir. Katıldığı turnelerde Italya, Almanya, Çekya, Avusturya, Yunanistan konserlerinde yer almış. Aynı zamanda Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası ve Hacettepe Senfoni Orkestrası’nın daimi üyeleri arasındadır.