Deren Tıraş

Keman Sanatçısı

Deren Tıraş

Deren Tıraş –  2003 yılında Ankara’da doğdu. 2011-2013 yılları arasında klasik gitar çalışmaları ile müziğe başladı. Aynı zamanda 1 yıl boyunca piyano ve kulak eğitimi aldı. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı keman bölümüne girmeye hak kazandı. Keman çalışmalarına ilk Faruk Tamer ile başlayarak 2014 yılında Tuğba Tamer Türeli’nin sınıfında devam etti.

2017 yılında okuldan ayrılmak durumunda kalan Deren Tıraş o süreçte müzik ve keman eğitimine özel dersler alarak devam etti, 2018 yılında ise Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na geri dönerek Doç. Jülide Yalçın ile çalışmalara başladı. Oda müziği çalışmalarını Erdoğan Davran ile yaptı.

Hacettepe Gençlik Senfoni Orkestrası ve Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası’nın konserlerinde yer alarak Burak Tüzün, Rengim Gökmen, Orhun Orhon, Sunay Muratov, Hasan Niyazi Tura, Naci Özgüç, Barış Demirezer gibi birçok şef ile çalıştı.

Eğitimine halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nde Doç. Jülide Yalçın ile devam etmektedir.