Göksu Türkmen

Flüt Sanatçısı

Göksu Türkmen

Göksu Türkmen – 1999’da Ankara’da doğdu. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Flüt Sanat Dalı’na kabul edildi. Gülsen Şatana ile flüt öğrenimine başladı. Patrick Gallois, Philippe Bernold, Huâscar Barradas, Sharon Bezaly, Bülent Evcil, Cem Önertürk, Emmanuel Pahud gibi isimler ile ustalık sınıflarında çalıştı. Birçok resital ve oda müziği konserleri veren Türkmen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı’nın orkestrası ile solist olarak Mozart’ın Sol Majör Konçertosunu seslendirdi.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Türk Yunan Gençlik Orkestrası, Hacettepe Senfoni, Bilkent Senfoni, Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası ile birçok konserler verdi. Burak Tüzün, Erol Erdinç, Zoe Zeniodi, İnci Özdil, Orhun Orhon, Cem Mansur, Gürer Aykal, Christian Lindberg, Rengim Gökmen gibi şeflerle çalıştı. Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Polonya, Macaristan, İtalya, Almanya, Türkiye gibi birçok ülkede konserler verdi.

Türkmen halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı lisans 3.sınıf flüt öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir. Orkestra çalışmalarına Burak Tüzün, oda müziği çalışmalarını Sedat Civelek ve flüt çalışmalarına Gülsen Şatana ile çalışmalarına devam etmektedir.