Ogün Koyunoğlu

Obua Sanatçısı

Ogün Koyunoğlu

Ogün Koyunoğlu – 2000 yılında Ankara’da doğdu. İlk müzik çalışmalarına 2004 yılında Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitim Programında piyano ile  başladı. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında Meral Vural Leblebicioğlu’nun obua sınıfına kabul edildi. Sedat Civelek ile oda müziği Simay Civelek ile korropetisyon çalıştı. Konservatuar’ın Lise Devresi’ni bir yıl sınıf atlayarak, üç yılda tamamladı ve 2017 yılında mezun oldu.

Evaristo Casonato ve Lorenzo Massala’nın ustalık sınıfına katıldı. 2017 yılında Akdeniz Gençlik Orkestrasına (Orchestre Des Jeunes De La Méditerranée) katıldı. Yurtdışında birçok oda müziği ve orkestra konseri verdi. 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak obua sınıfı ile solo konserler vermektedir.

2018 yılında Hacettepe Gençlik Orkestrası ile Cimarosa Obua Konçertosunu seslendirdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ile Vivaldi’nin İki obua için konçertosunu seslendirdi. 2019 da Young Euro Classic Festivalinde Türkiye Gençlik Senfoni Orkestrası ile yer aldı. Caspi Art Müzik Yarışmasında 1.lik ödülü aldı.

Hacettepe Gençlik Senfoni, Hacettepe Üniversitesi Senfoni , Türkiye Gençlik Filarmoni , Ankara Gençlik Senfoni, Bilkent Gençlik, Cumhurbaşkanlığı Senfoni, Akdeniz Gençlik, Türk Yunan Gençlik, Akademik Başkent, Doğuş Çocuk Senfoni ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestralarında yer aldı. Erol Erdinç, Burak Tüzün, Naci Özgüç, Gürer Aykal , Rengim Gökmen , Sunay Muratov, Erden Bilgen ,Pablo Heras Casado, Zeo Zeniodi, Orhun Orhon, Cem Mansur , Hasan Niyazi Tura, Barış Demirezer gibi şeflerle çalıştı.

Halen Lisans 3. sınıfta Meral Vural Leblebicioğlu ile çalışmalarına devam etmektedir.