Sinem Perçin

Sinem-Percin

Sanatçının solist olarak yer aldığı konserimiz:

8 Ağustos 2016 Konseri

Sinem Perçin – 2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı flüt bölümüne Aysun Müftüoğlu’nun öğrencisi olarak girdi.

İzmir, Zonguldak, Eskişehir ve Ankara’da çeşitli solo, flüt quartet ve oda müziği konserleri verdi. Atilla Çağdaş DEĞER ve Çiğdem AYTEPE yönetimindeki korolar ile pek çok masterclass ve korolar şenliğine katıldı.

2012 yılında Orhun Orhon yönetimindeki Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası ile İzmir ve Fransa’da Festival kapsamında konserler verdi.

2016 yılında Erasmus programıyla İtalya’nın Trieste şehrinde okumaya hak kazandı ve çalışmalarına 1 yıl Prof.ssa Luisa Sello ile devam etti. Orada pek çok masterclass, oda müziği ve orkestra konserlerinde yer aldı.

Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası ve Hitit Filarmoni Orkestrası ile solist olarak konser verdi.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası, Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası, Başkent Oda Orkestrası, Orkestra Akademik Başkent ve Filarmonia Ankara ile birçok konserlerde yer aldı.

2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan Yüksek Şeref Öğrencisi olarak mezun oldu. 2019 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Dr. Özlem KOÇYİĞİT ile flüt ana sanat dalında yüksek lisans eğitimine başladı.